Цього тижня ми провели дводенний стрім із презентаціями ігор, зроблених на Global Game Jam Ukraine. Темою 2022 року була Duality, і можна було побачити різномаїття творчих інтерпретацій цієї теми джемерами з України.
Ми завжди наголошуємо на тому, що головним у джемі є власне створення гри та спілкування із однодумцями. Тому основним призом для учасників як раз і є їхня нова гра, а також корисний досвід і нові знайомства, набуті під час її розробки.
Але окрім соцальної та освітньої ролі, ми вбачаємо у Джемі потужний засіб розвитку української ігробудівної спільноти. Ми розглядаємо його не як разову щорічну акцію, а як цілеспрямовану роботу для підтримки ігробудівників на їхньому шляху до повноцінного випуску гри.
Тому ми залучаємо компанії, які делегують своїх представників у журі та заохочують розробників найцікавіших проектів. Ми віримо, що свій головний приз: схвальні огляди преси та стрімерів, високі оцінки гравців, фічерінг платформи, згодом отримає кожна з любов'ю та душею зроблена гра. Це відбудеться після релізу. А деякі джем-проекти отримали частинку своєї уваги, слави та матеріального заохочення заздалегідь, одразу після підбиття підсумків.
Після такої передмови ми готові представити результати Global Game Jam Ukraine 2022.
Наше шановне журі, яке цього року найбільше за історію GGJUA (46 учасників із різноманітним ігробудівним бекграундом) оцінювало ігри за чотирма критеріями: інтерпретація теми джему, візуальна складова, комерційний потенціал та фановість дя гравця (останнє питання у суддівській таблиці звучало як "чи будете ви грати у цю грі і після суддівства, просто для задоволення?").
Ми просили членів журі оцінити ті ігри, у які вдалося пограти протягом тижня. Для рвномірності оцінок вони мали змогу бачити, які ігри скільки оцінок вже отримали, та обирати ті, що мають найменшу кількість оцінок. Таким чином в середньому кожна гра отримала 17 оцінок, а кожен член журі оцінив по 21 грі (а ще ми особлив вдячні тим, хто спромігся протягом тижня пограти в усі ігри джему із доступними білдами!).
Далі по кожній гри та критерію оцінювання визначався середній бал. Для цього відкидалися найбільша та найменша оцінки і знаходилося середнє арифметичне решти.
Рейтингові топи виглядають наступним чином (першу згадку гри супроводжуватимемо трейлером чи скріншотом. Увесь список ігор джему тут)
Наші партнери за результатами суддівства обрали ігри для заохочення призами.
Усі ігри з ТОП-6 загального рейтингу отримують призи від конференції Games Gathering! Гра Duality: There Is No Shadow Without Light - білет на конференцію Games Gathering Odessa, а ігри Necrobunnyland, Dual Cat, Bunnyland, ParaLab, Something is wrong - секретні призи, які будуть оголошені після відповідного оголошення партнера.
Конференція Pocket Gamer Connects надає по 1 білету кожній грі, яка потрапила у топ-3 номінацій за категоріями. Це ігри Duality: There Is No Shadow Without Light, Necrobunnyland, Ambidextrous, 2 Parts of me, Bunnyland, Chill City, Dual Cat, Paper Soldiers
Також ігри з джему запрошуються на конкурс Big Indie Pitch!
Перше місце у номінації Best Art, гра 2 Parts of me, отримує наступні призи:
Зарезервоване місце на ексклюзивному курсі для ігрових художників від AB Games
Ми ще чекаємо оголошень від компанії Kwalee, компанія нагородить переможця номінації “Найкреативніша ідея мобільної гри” призом - ваучером на придбання асетів у Unity Asset Store та консультацією з менеджером з паблішингу.
А також від Friends Games Incubator - будуть обрані 5 кращих ігор з точки зору UX, вони отримають фонди в $1000 на тестовий трафік.
Крім цього, редакція Gamedev DOU опублікує результати номінації "Вибір Gamedev DOU", які отримають додаткове освітлення пресою
Приз глядацьких симпатій
Коли ми раньше збиралися на фізичних локаціях, ми запрошували на презентації гостей, пресу та усіх бажаючих подивитися, які неймовірні ігри створюють українські розробники у стислі терміни джему. Цього року у онлайн-форматі ми не планували окреме голосування наприз глядацьких симпатій. Але варто згадати, що сайт globalgamejam.org дозволяє відмічати ігри, що до вподоби, сердечками. Протягом тижня розробники розказували про свої ігри у спільнотах, збирали відгуки, і ми думає, варто у підсумковому пості оголосити результати такого неофіційного голосування.
Перша п'ятірка по кількості сердечок на сайті globalgamejam.org виглядає таким чином:
Global Game Jam у світі проводиться вже вчотирнадцяте, а в Україні - всьоме. Після спаду минулого року, викликаного переходом на віддалений формат, спостерігається зростання учасників на 50 відсотків. В Україні у джемі взяли участь 367 розробників, а у світі - 28905
Голова ІТ-відділу профбюро ІКНІ НУ "Львівська політехніка" Микитин Нікіта проаналізував жанри ігор з українського джему та отримав наступні дані:
Adventure
11
Puzzle
10
Platformer
9
Unrecognized
6
Arcade
4
Simulator
4
Action
3
RPG
2
MP-Action-Arcade
2
Autobattler
2
CCG
2
Shooter
1
Strategy
1
Clicker
1
Table-top
1
Music
1
TD
1
Ми щіро дякуємо всім, завдяки кому джем відбувся: учасникам, волонтерам, журі та компаніям-партнерам джему, координаторам! Бажаємо вам успіхів, миру, здоров'я, натхнення та реалізації найсміливіших задумів!
Чат GGJUA продовжує працювати. Ми традиційно будемо показувати прогрес по своїх проектах, запрошувати досвідчених інді розробників щоб поділилися досвідом, запланували ще нові активності на кшталт "діскордових посиденьок", де можна буде обговорити поточні питання розробки ігор. Долучайтеся!
No comments:
Post a Comment